Małgorzata Tracz

Małgorzata Tracz

Nazywam się Małgorzata Tracz. Mam 35 lat i jestem bolesławianką z urodzenia, a wrocławianką z wyboru. Ukończyłam polonistykę i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obecnie prowadzę zajęcia. Zajmuję się również organizacją szkoleń. Posiadam kilkuletnie doświadczenie pracy w dużej, międzynarodowej korporacji. Od 6 lat jestem współprzewodniczącą Partii Zieloni. Działam też na rzecz ochrony naszej zagrożonej przyrody w stowarzyszeniu Eko-Unia, a wraz z Kongresem Kobiet angażuję się czynnie w walkę o prawa kobiet. Biorę również aktywny udział w działaniach opozycji demokratycznej, sprzeciwiając się łamaniu praworządności.

Moim priorytetem jest walka z kryzysem klimatycznym i degradacją środowiska naturalnego. Skutki zmian klimatu wpływają coraz drastyczniej na życie każdego z nas: susze, pożary, wzrost cen żywności itd. Dlatego tak istotne jest, by konstruktywną walkę z kryzysem klimatycznym rozpocząć już teraz!

Tak jak w życiu, w polityce opieram się na fundamentalnych wartościach: godności człowieka, praworządności, demokracji i odpowiedzialności za środowisko naturalne, będące naszym domem. Moim marzeniem i celem jest Polska ekologiczna, demokratyczna i solidarna.

Dzięki zaufaniu 28 676 mieszkańców Wrocławia, 13 października 2019 r. zostałam wybrana posłanką na Sejm RP.

Dla mediów - null