Interwencja w sprawie zanieczyszczenia rzeki Kamienna w Cieplicach

Interwencja w sprawie zanieczyszczenia rzeki Kamienna w Cieplicach

Interwencja poselska skierowana do Katarzyny Wierskiej-Kuberki - Prezes Zarządu PWiK "WODNIK" Sp. z o. o., Waldemara Kulaszki - Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska oraz Jerzego Łużniaka - Prezydenta Jeleniej Góry w sprawie zanieczyszczenia rzeki Kamienna w Cieplicach.

Szanowni Państwo!

Działając na podstawie art. 20 ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora (tj. Dz.U. 2018 poz. 1799, z późn. zm.), zwracam się z prośbą o podjęcie pilnych działań w związku z zanieczyszczeniem rzeki Kamienna w Cieplicach.

Otrzymałam niepokojące informacje od mieszkanek i mieszkańców Cieplic i okolic o zanieczyszczeniu rzeki Kamienna. Według ich doniesień, od wielu lat ścieki, pochodzące prawdopodobnie z prywatnych posesji, spływają do rzeki Kamienna strumykiem przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego oraz strumykiem przecinającym ulice Sobieszowską, Św. Jadwigi i Zjednoczenia Narodowego.

Proszę o staranne zbadanie problemu, wyjaśnienie sprawy i zapobieżenie podobnym sytuacjom w przyszłości. Uprzejmie przypominam, jak ważny jest stan wód w naszym kraju wdobie postępującego kryzysu klimatycznego i utraty bioróżnorodności.

Liczę na szybkie wyjaśnienie sprawy i poinformowanie mnie o efektach przeprowadzonych kontroli, jak i o podjętych działaniach naprawczych.

Z poważaniem,
Małgorzata Tracz

Załącznik:

  1. Odpowiedź Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu (DJ-DI.7024.156.2020kb)